تولید نانو آسفالت در دانشگاه صنعتی اصفهان

تولید نانو آسفالت در دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان، مهدی زاکر زاده پژوهشگر و مجری این طرح گفت: با کمک نانو ماده های آب گریز ، پوششی تولید شد که می تواند آسفالت را آب گریز کند و مانع تجمع آب در جاده ها شود.

وی با بیان اینکه در این روش یک لیتر از این ترکیب، قابلیت آب گریزی حداقل ۸۰ متر مکعب از جاده را دارد افزود: این ماده روی هر نوع آسفالت جدید یا قدیم پاشیده می شود.

مهدی ابطحی معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان هم با اشاره به اینکه ۲۰ درصد تصادفات ناشی از لغزندگی و بارانی بودن جاده هاست گفت: این ماده تولید شده قابلیت آب گریزی بالایی دارد و می تواند سرعت تخلیه آب در بارندگی جاده ها را بیش از دو برابر افزایش دهد.

وی با بیان اینکه این ماده یکی از بهترین مواد است که می تواند از تشکیل بلورهای یخی و برف در جاده جلوگیری کند افزود: این ماده اصطکاک جاده با تایر خودرو را افزایش می دهد و بر خلاف دیگر ماده های که در جاده استفاده می شود با محیط زیست سازگار است.

استاد راهنمای این طرح تحقیقاتی ادامه داد: این ماده سبب پاشیده نشد آب و گل ولای به شیشه خودرو می شود

ابطحی هزینه این ماده را در مقایسه با دیگر ماده های آب گریر موجود در دنیا بسیار ارزان دانست و گفت: این طرح با کمک پژوهشکده نانو فناوری و مواد پیشرفته اجرا شده است .

دیدگاه خود را بیان کنید

این ایمیل برای عموم منتشر نمی شود