نمای مدولار پرسلان

نمای مدولار پرسلان

نمای مدولار پرسلان از جدیدترین نماهای ساختمانی روز دنیاست که به صورت پنل های پیش ساخته ای از جنس کاشی و سرامیک می باشد. این صفحات پیش ساخته به صورت آماده برای مونتاژ روی ساختمان ارائه می شوند. نمای سرامیک پرسلانی برای کاربری های مختلف تجاری،  اداری ، مسکونی و همچنین بخش های داخلی ساختمان ، پایانه ها و  ایستگاه های مترو و … می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

این نما یک سیستم پوششی خارجی است که به صورت مکانیکی به چارچوب متصل به دیوارهای ساختمان بسته یا پیچ می شود. به همین خاطر چار چوبی که انتخاب می شود باید از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار باشد.  قطر و وزن قطعات مهم است و در صورتی که ضخامت بیش از حد متعارف( حدود ۵ سانتی متر) در نظر گرفته شود، طراحی دستک ها و اتصالات به دیوار پشت کار، می بایست متناسب با وضعیت دیوار و نیروهای اعمال شده باشد. هر چه ضخامت سرامیک های این سیستم کمتر باشد، وزن تمام شده نما سبک تر خواهد بود.

این نمای ساختمانی در گروه کاشی های سرامیکی اکسترودی با جذب آب کمتر یا مساوی ۳٪ قرار می گیرد و باید استحکام کافی در مدول منفرد و کمترین جذب آب ممکن را داشته باشد.

مزایای نمای سرامیک پرسلانی عبارتند از :

–         عایق حرارتی : این نما به دلیل وجود فاصله بین پوشش بیرونی و دیوارهای ساختمان عایق حرارتی ایجاد می کند که باعث می شود در ساختمان های مدرن نوسانات دمای فضای بیرون، دمای فضای داخلی کمتر تحت تاثیر قرار گیرد. اجرای نمای سرامیک خشک مانند چتری ساختمان را در برابر انتقال حرارت محافظت می نماید. عایق بندی می تواند به کمک استفاده از متریال های کمکی مانند فوم های غیرقابل نفوذ پلی استر ، پلی استایرن ضد آتش یا فیبرهای معدنی ضد آتش، بهتر شود.

–         عایق رطوبت : با اجرای نمای سرامیک خشک به وسیله ایجاد درزهای باز آب جمع شده در پشت پوشش اصلی نما دفع می شود. این موضوع به دلیل وجود تهویه طبیعی و خاصیت دودکشی این سیستم را از سیستمی که در آن درزها پر می شوند مفید تر می گرداند.

–         عایق بندی صدا : پنل های عایق بندی و نصب صحیح آن ها در جذب شوک ها در براکت های زیرسازی نمای سرامیک خشک عایق بندی صدای ساختمان را ارتقا می بخشد.

–         مقاومت در برابر آتش : نماهای سرامیک پرسلانی دارای کلاس صفر در آتش بندی می باشند.

با توجه به مزایای بیان شده، اجرای صحیح این نما در ساختمان ها به مصرف انرژی کمک می کند. پرسلان ها دوام و مقاومت بالایی دارند که باعث می شود پس از گذشت چندین سال از عمر نمای ساختمان، همچنان پوششی جذاب و زیبا به نظر بیایند. به طور کلی این متریال را می توان به عنوان یکی از مصالح نمای خشک زیبا و با دوام قرار داد.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

این ایمیل برای عموم منتشر نمی شود